iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Dotacje na dwie inwestycje

Zdjęcie: powiat-leszczynski.pl

Powiat leszczyński otrzyma dotacje na dwie kolejne inwestycje: budowę drogi dla rowerów z Brenna w kierunku Włoszakowic oraz osuszenie i renowację części murów siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie.

- W ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych powiat leszczyński złożył dwa wnioski o dofinansowanie inwestycji. Pierwszy projekt to budowy drogi dla rowerów na odcinku od Brenna w gminie Wijewo w kierunku Włoszakowic, z wyłączaniem prac w  Zaborówcu, gdzie w 2018 r. powstał ciąg pieszo-rowerowy. Szacowany koszt prac to 8,2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 95 proc. kosztów, czyli do ok. 7,8 mln zł - podaje Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Drugi projekt, na który samorząd otrzyma dofinansowanie, to kolejny etap modernizacji zabytkowej siedziby SOSW w Rydzynie. Planowane jest osuszenie oraz remont i renowacja elewacji obiektu.  Ze względu na wielkość budynku oraz zakres prac koniecznych do wykonania prace zostaną przeprowadzone w tych miejscach, gdzie stan techniczny murów jest najgorszy. Wartość inwestycji  oszacowana została na 2,2 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 85 proc. poniesionych kosztów, czyli do prawie 1,9 mln zł.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika