iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Dofinansowanie letnich patroli wodniaków nad jeziorami

Zdjęcie: powiat-leszczynski.pl

Powiat leszczyński podpisał z Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Lesznie umowę, w ramach której dofinansuje letnie patrole wodniaków nad jeziorami.

Samorząd powiatowy co roku wspiera finansowo działania związane z zapewnieniem w okresie letnim bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i turystów nad akwenami wodnymi. Działalnością tą zajmuje się Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lesznie.

Powiat leszczyński przeznaczył w 2023 r. 7 tys. zł na zabezpieczenie akwenów wodnych w powiecie leszczyńskim w sezonie wakacyjnym przez ratowników wodnych. Pieniądze zostaną wydane m.in. na zakup paliwa i oleju do łodzi patrolujących jeziora oraz na zabezpieczenie imprez wodnych odbywających się na wodach powiatu leszczyńskiego.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie starosta Jarosław Wawrzyniak podpisał umowę z prezesem RWOPR Arturem Nowakiem. W spotkaniu uczestniczyła także Izabela Nowak, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Źródło: powiat-leszczynski.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany