iLeszno.pl reklamy
Ciekawostki

Do Pałacu Sułkowskich powróciły Wieczory lisztowskie

Zdjęcie: GOK Włoszakowice

Po ponad trzech latach przerwy spowodowanej pandemią do Włoszakowic powróciły koncerty fortepianowe współorganizowane przez wrocławskie Towarzystwo im. Ferenca Liszta (TiFL) oraz włoszakowicki Gminny Ośrodek Kultury w ramach tzw. Wieczorów lisztowskich.

Koncert „Chopin z bliska” odbył się w sobotę 9 września w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej miejscowego Pałacu Sułkowskich.

Wykonawcą dwuczęściowego koncertu był pochodzący z Bochni pianista młodego pokolenia Kacper Dębosz. Spod jego palców wypłynęły nie tylko wybitne kompozycje tytułowego Chopina, ale również utwory Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ferenca Liszta. Słowo wstępne o muzyce wygłosił znany włoszakowickiej publiczności prelegent i działacz muzyczny z Wrocławia Juliusz Adamowski (prezes TiFL). Na zakończenie obaj panowie otrzymali kwiaty oraz owacje na stojąco od publiczności.

Prawdziwa muzyczna uczta została sfinansowana przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, którego dyrektor – Paweł Borowiec – oficjalnie otworzył koncert.

Źródło: GOK Włoszakowice

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika