iLeszno.pl reklamy
Leszno

Coraz bliżej Rowerowej Majówki

Coraz bliżej do Rowerowej Majówki. I coraz więcej wiemy o atrakcjach czekających na uczestników majówki na mecie, czyli na leszczyńskim lotnisku.

 

Leszczyński urząd przypomina: spotykamy się 1 maja w Alei Gwiazd Żużla, skąd o godz. 10.00 ruszymy całym peletonem w kierunku Święciechowy, a potem do Piotrowic, by finalnie dotrzeć na Lotnisko Leszno. Na mecie czekać będzie darmowa grochówka (3000 porcji), konkursy, występy leszczyńskich mażoretek, muzyka, stoiska gastronomiczne i dmuchańce dla najmłodszych. Będzie też dużo miejsca do piknikowania i spotkań ze znajomymi.

Osoby niepełnoletnie muszą jechać pod opieką osób, które ukończyły 21 r.ż. Należy zadbać o sprzęt: sprawny rower, kaski, odblaski. Pojedzie z nami zabezpieczenie techniczne i medyczne, ale wszyscy na pewno wolelibyśmy nie korzystać z ich pomocy i bezpiecznie, samodzielnie dotrzeć na metę.

Na mecie zostanie wybrany najstarszy i najmłodszy uczestnik majówki. - Nagrodzimy ich voucherami do sklepu rowerowego o wartości odpowiednio 1000 zł i 500 zł. Ten najstarszy uczestnik musi się wylegitymować celem potwierdzenia wieku, a najmłodszy musi pokonać trasę majówki (ok. 28 km) samodzielnie – jazda w foteliku u mamy, czy taty nie wystarczy. Mamy też atrakcję dla amatorów rowerów elektrycznych. Na lotnisku pojawi się stoisko firmy Storm, na którym będzie można wypróbować jazdę takim jednośladem - informuje urząd.

Źródło: Urząd Miasta Leszna

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany