Leszno

Bliżej budowy kolektora deszczowego w Gronowie

Bliżej budowy kolektora deszczowego w Gronowie

W Urzędzie Miasta Leszna otwarto oferty w przetargu dotyczącym budowy kolektora deszczowego w Gronowie.

Postępowanie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwsze dotyczy budowy kolektora „Gronowo” wraz z jego wpięciem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Dzięki inwestycji wody opadowe i roztopowe z części dzielnicy będą odprowadzane bezpośrednio do systemu w rejonie al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym zakresie wpłynęło dziewięć ofert, a ich wartości mieszczą się w przedziale od ok. 12,4 mln zł do ponad 18,4 mln zł brutto.

Drugie zadanie obejmuje budowę kolektora deszczowego wzdłuż ul. Kordeckiego. Tutaj wśród dziewięciu złożonych ofert rozpiętość cenowa wynosi od ok. 1,43 mln zł do 3,07 mln zł brutto.

Budowa kolektora deszczowego w Gronowie realizowana jest z dofinansowaniem ze środków unijnych w ramach zadań określonych w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Leszczyńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Z kolei budowa kolektora przy ul. Kordeckiego będzie zadaniem finansowanym w całości przez miasto. W przyszłości jednak samorząd będzie starał się o dofinansowanie także tego zadania - informuje Urząd Miasta Leszna.


Źródło: Urząd Miasta Leszna




Czytaj również