iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

Bezpiecznie do szkoły

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Przez cały wrzesień trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci pod szkołami zwracają uwagę na bezpieczne dotarcie uczniów na zajęcia, w szkołach i przedszkolach spotykają się z dziećmi przekazując podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

- W pierwszych dniach nauki pod szkołami można zobaczyć zwiększoną ilość policyjnych patroli. Zadaniem mundurowych jest dbałość o bezpieczeństwo uczniów docierających na lekcje. W tym celu edukują nie tylko najmłodszych, ale też zwracają uwagę kierowcom na prawidłowe poruszanie się w rejonach placówek oraz właściwe i skuteczne zabezpieczanie dzieci w czasie ich przewozu w samochodzie - podają mundurowi.

Policjanci odwiedzają także dzieci na zajęciach przedszkolno-szkolnych. Podczas tych pogadanek przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Edukują w zakresie znajomości znaków drogowych, poruszania się po drodze będąc pieszym i rowerzystą, zachęcają do noszenia elementów odblaskowych szczególnie po zmroku. Policjanci uwrażliwiają najmłodszych na ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz rozmawiają o cyberbezpieczeństwie.

Podczas tych lekcji zawsze dużym zainteresowaniem cieszy się sam zawód policjanta. Dlatego funkcjonariusze chętnie opowiadają o specyfice wykonywanej służby, promując mundurową profesję.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany