iLeszno.pl reklamy
Leszno

Będą nowe parkometry

Zdjęcie: leszno.pl

31 maja, dokonano wyboru najlepszej oferty na zakup 50 nowych parkomatów, które jesienią staną w Strefie Płatnego Parkowania w Lesznie.

Do przetargu stanęło czterech oferentów. Najlepszą ofertę złożyła firma Automatikon Sp. z o.o. Opiewa ona na kwotę 2.267.260,00 zł brutto. - W ciągu najbliższych 2 tygodni miasto powinno podpisać z wykonawcą umowę na dostawę, w formie 4-letniego leasingu operacyjnego, 50 nowych parkomatów oraz demontaż i utylizację 46 starych urządzeń. Na wykonanie zamówienia firma z Jaworza będzie miała 120 dni kalendarzowych, licząc od dnia zawarcia umowy. Oznacza to, że nowe urządzenia do pobierania opłat za postój samochodów powinny pojawić się w Strefie Płatnego Parkowania w Lesznie najpóźniej w październiku 2023 r. - podaje Urząd Miasta Leszna.

Parkomaty dostarczone w ramach realizacji zamówienia będą posiadać kolorowe wyświetlacze, baterie słoneczne, terminale do płacenia kartą bankomatową i blikiem. Nadal płacić będzie można także bilonem i poprzez aplikacje mobilne. Nowością będzie możliwość dokonania opłaty dodatkowej, nakładanej za przekroczenie czasu parkowania albo za brak takiej opłaty.

Źródło: leszno.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika