iLeszno.pl reklamy
Ważne sprawy

Atak na posła PiS z okręgu kalisko-leszczyńskiego

Zdjęcie: Facebook Piotr Kaleta

Tegoroczna kampania wyborcza bardzo się zaostrzyła. W ostatnich dniach w naszym kraju doszło do kilku ataków na posłów z różnych opcji politycznych. W okręgu wyborczym nr 36 (kalisko-leszczyńskim) ucierpiał poseł Piotr Kaleta z PiS. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

- Policjanci przyjęli zawiadomienie z którego wynikało, że poseł na Sejm RP podjął interwencję wobec mężczyzny, który miał niszczyć jego plakaty wyborcze. W trakcie interwencji doszło do nieporozumień między mężczyznami. Ostatecznie poseł został uderzony drzwiami od pojazdu w wyniku czego upadł na ziemię - podaje kaliska policja.

Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że to 81-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty m.in. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz gróźb karalnych. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W odrębnym postępowaniu policjanci będą zajmować się sprawą niszczenia plakatów wyborczych.

 

Źródło: KMP Kalisz

Czytaj również

mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany