iLeszno.pl reklamy
Z powiatu

37-latek zaatakował policjanta. Funkcjonariusz trafił do szpitala

Zdjęcie: KMP w Lesznie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Święciechowy. Mężczyzna zaatakował gazem umundurowanego policjanta, który realizował nakaz zatrzymania 37-latka, jako osoby poszukiwanej.

2 października w godzinach wczesnorannych policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie pojechali do mieszkańca swojej gminy, w celu zatrzymania go w związku z poszukiwaniami przez leszczyński sąd.

- Poszukiwanym był 37-letni mieszkaniec Święciechowy. Po wejściu umundurowanych dzielnicowych do miejsca zamieszkania mężczyzny, jeden z policjantów został przez niego zaatakowany, poprzez spryskanie twarzy gazem. Policjant trafił do szpitala z urazem oka, a 37-latek do policyjnego aresztu - podaje leszczyńska policja.

Zatrzymany usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego oraz gróźb kierowanych na miejscu zdarzenia wobec swojego ojca.

Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KMP Leszno

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany