iLeszno.pl reklamy
Z policji

10-latka nagrodzona za wzorową postawę

Zdjęcie: KMP Leszno/Monika Żymełka

10-letnia Julka jadąc na rowerze w centrum Leszna znalazła portfel z cenną zawartością. Bez chwili zawahania postąpiła jak należy.

Sytuacja miała miejsce 21 lipca br. przed godz. 17.00. Julia, 10-letnia mieszkanka Leszna jadąc na rowerze w centrum miasta zauważyła leżący na chodniku portfel. Podniosła go i bez chwili zastanowienia weszła do najbliższego sklepu komputerowego, informując pracownika o znalezisku i prosząc o pomoc.

Na szczęście trafiła na równie uczciwą osobę jak ona sama. Wspólnie powiadomili o zaistniałym zdarzeniu Policję. Okazało się, że wewnątrz portfela znajdowały się różnego rodzaju dokumenty oraz pieniądze w kwocie kilkuset złotych. Policjanci ustalili, że właścicielką portfela jest niewiele starsza od Julki dziewczyna. Utracone dokumenty oraz pieniądze stanowiły zapewne dla niej dużą wartość. Kiedy zwracano jej zgubę nie kryła ogromnego zadowolenia.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie mł. insp. Paweł Prałat postanowił spotkać się z Julką i jej mamą. Osobiście pogratulował dziewczynce wzorowego zachowania w sytuacji znalezienia cudzej rzeczy. Pochwalił za uczciwość i wrażliwość na krzywdę innych. Natomiast mamie pogratulował wychowania córki zasługującego na naśladowanie, składając na jej ręce list gratulacyjny dla rodziców.

Policjanci nagrodzili zachowanie dziewczynki fundując jej voucher do leszczyńskiego kina. 

Źródło: KMP Leszno/Monika Żymełka

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI - GOSTYŃ
mobilny zuraw eriko
Wiadomości na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Wiadomości dla rolnika
Informator ślubny
Informator budowlany